Karbon Temizleme

Karbon temizleme işlemiyle beraber aracınızın yakıt tüketimi düzene girecektir. Motorun performansı artarak verimi artırır. Aracınızı çalıştırdığınızda düşük devir, tekleme ve gürültü şikayetleri ortadan kaldırır.

Motorda karbon kalıntıları zamanla aracınıza zarar verecektir. Aracınızın çalışma esnasında bu durum gözle görülür hale gelmeden karbon temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Otomobil sahiplerinin öğrenmesi gereken bir terim olan beygir gücü ve tork bir otomobilin süratini anlatmak için kullanılan genel bir terimdir. Bir otomobilin kaç tork ve beygir gücünde olduğunu bilmek için o otomobilin teknik özelliklerine bakmak gerekir. Eğer aracınızda düzenli aralıklarla aracınızın motorunda karbon ve enjektör temizliği yaptırmaz ve düzensiz halde motorun çalışması devam eder ise aracınıza zarar vermiş olursunuz.

Enjektörlerinizi tamir ettirmek yerine düzenli aralıklarla temizletirseniz otomobilinizin motorunda oluşacak büyük problemlerin önüne geçmiş olursunuz

Karbonlar içten yanmalı benzin, lpg ve benzeri motorlarda bulunan bir Hidro klorür bileşiğidir.

Yakıtın yanma odasında hava ile bir araya gelerek oluşan  tutuşmasının ardından kurum, zaman içinde turbo, gaz kelebeği, supap, piston yüzeyleri ve yanma odası çeperlerinde partikül halinde yapışır.

Bu atık maddeler motorun hava emme gücünü azaltarak motora zarar verir ve motorun gücünü zayıflatır

Karbon temizleme işlemi düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Karbon birikiminin başlıca oluşturduğu sorunlar;

Düzensiz dalgalanmalı rölantide çalışması

Düzensiz yakıt tüketimleri

Çalışma esnasında sarsıntı ve gürültülü motor sesi

Aracın geç çalışması, geç marş alması

Egzozdaki emisyonun artış göstermesi

Aracın hızlanmasındaki tork kaybı

Silindir kompresöründeki basıncın aşırı düşmesi

karbon temizleme

Karbon Temizleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön